Články o focení

Novorozenecké focení
Nejlepší čas na provedení novorozeneckých fotografií je mezi 5. a 14. dnem života dítěte. Během této doby jsou děti velmi tvárné a umožňují, aby byly ukládané v různých pózách zapamatovaných z bříška maminky. Někdy je také možné pořídit tento typ fotografie ve druhém nebo třetím týdnu života dítěte. 

Focení novorozence je nejlépe domlouvat během těhotenství. Po narození dítěte domluvíme konkrétní datum, aby vše bylo připraveno v nejvhodnějším a nejpohodlnějším čase pro rodiče.

Pokud je však vaše dítě již na světě, pak nás kontaktujte co nejdříve - v každé týdnu disponujeme pouze jedním dnem volna pro novorozence.

Fotografování novorozenců se konají v našem studiu. Náš ateliér je přizpůsoben potřebám těchto nově narozených dětí a jejich matek. Půjčujeme zdarma rekvizity (koše, přikrývky, oblečky, čepičky, čelenky atd.) 

Čas novorozeneckého focení je asi 1-2 hodiny - vše je vždy přizpůsobeno potřebám dítěte.Těhotenské fotky
Těhotenství je jedinečný okamžik, kdy se před našima očima odehrává skutečný zázrak. Spolu s rostoucím bříškem a budoucí maminkou, se vytváří úžasná aura.
Kdy je nejlepší čas na těhotenské focení? Fotografování provádíme ve studiu mezi 7 - 8 měsíci těhotenství. Můžete přijít se svým manželem nebo sama. Co s sebou na těhotenské focení nebo jak se připravit? Doporučuji si vzít šaty, triko a svetříky na tělo, případně spodní prádlo. Dále je vhodné si vzít na focení botičky a obrázek z ultrazvuku. 

Focení miminek
Na rozdíl od novorozenců nelze říct, kdy je nejlepší čas na focení. Každé období ve vývoji dítěte po dokončení 4 měsíců je jediné a jedinečné, a proto stojí za to tyto děti zvěčnit na fotografiích. Období mezi 4. a 6. měsícem je vysněný okamžik, který zachytí neopakovatelnou radost, smích, první zoubky a baculaté ruce a nohy vašeho dítěte.

Fotografie pořízené ve věku 7–12 měsíců ukazují zábavu, velmi bohaté výrazy obličeje a první pokusy sedět, plazit se a dokonce chodit s dítětem.
Během dětských póz, které provádíme, se vždy staráme o bezpečnost vašeho dítěte. 

Dětské fotografování se konají v našem fotografickém studiu. Naše studio je ideálně vhodné pro potřeby dětí a jejich maminek - máme pohodlnou pohovku, na které můžete krmit své dítě nebo se jen dívat, jak se vaše ratolest fotí.

Čas dětské fotografování závisí na zakoupeném balíčku, přibližně 1-2 hodiny - vše je vždy přizpůsobeno potřebám dítěte.

Focení miminka každý měsíc
Člověk se mění každým rokem, ale foceni miminka kazdy mesic, je skvělá příležitost, jak si uvědomit, že čas opravdu utíká jak voda. A proč tyto okamžiky nezachytit na fotografiích každý měsíc? Za rok si pak můžete sednout u šálku dobré kávy a zavzpomínat, jak ten rok rychle utekl.

Rodinné a dětské foto
Fotografování rodin je skutečně fantastická věc. Vážně. Vše, co potřebujete, je pár jednoduchých nápadů a ochotu vyvinout extrémní trpělivost a rodinné fotografování se může stát vaší specialitou! Jediným způsobem, jak si toho zážitku užít, je zbavit se stresu a nechat ho doma.

Fotografické portréty
Říká se, že nejtěžší na fotografii je portrét. Fotograf musí vložit fotoaparát mezi kůži a košili fotografovaného. A přesně o tom to je.

Narozeninové fotografování
Pokud chcete zachytit vzpomínky na vaši narozeninovou oslavu v podobě krásných fotografií, pak jste na správné adrese. V ateliéru je k zapůjčení spousta rekvizit a šatiček na narozeninové focení dětí. 

Focení párů

Foto sourozenců

Focení mazlíčků

Neztrácejte své vzpomínky v digitálním chaosu! Proč je tisk fotografií tak důležitý...

Pokud jste jako já, pravděpodobně máte v telefonu tisíce obrázků svých dětí.

Ale kolik z nich je tak dobrých, že byste je chtěli vytisknout a pověsit na zeď vašeho domova? A co je ještě důležitější – kolik z nich je přítomno i u VÁS?

Vzpomínky by vám měly připomínat, co je krásné a důležité. Pokud jsou pohřbeny v hlubinách vašeho telefonu nebo pevného disku, časem na ně zapomenete. Nebo ještě hůř – omylem jej smažete nebo o něj přijdete při selhání disku.

Proto je pro mě tak důležité poskytnout vám fotografie v tiskové podobě. V závislosti na zvoleném balení to může být profesionální tisk v různých formátů. Blíže se dovíte v sekci CENÍK

Budou to rodinné dědictví předávané po generace!

Fotoateliér Ústí nad Labem

Lenka Oravcová
Brněnská 810/7
400 01 Ústí nad Labem
IČO: 108 05 184

Telefon: 606 464 975
E-mail: lenka(zavináč)oravcovi.cz

Náš Facebook: Fotoateliér Ústí nad Labem