Informace a obchodní podmínky

Služby Fotoateliéru Ústí nad Labem :

V atelieru je možnost zapůjčení rekvizit (čelenky, šatičky, sukýnky, čepičky, andělská křídla, bekovky, klobouky, hračky, míče, lavičky, židličky, košíky, sáňky, křesla, plyšáky, dorty, narozeninové číslice, květiny a dalších přes 200 druhů rekvizit na fotografování dětí)

ZDARMA MOŽNOST PŮJČENÍ OBLEČENÍ NA MIMINKA A DĚTI.

Na holčičky půjčuji oblečení od novorozenců do věku 12 let. (tutu sukýnky, slavnostní šatičky, krajkové overálky a tílka, čelenky, křídla, čepičky, chlupaté vestičky, beranice, klobouky, věnečky, vánoční a narozeninové šatičky atd.)

Na kluky půjčuji oblečení od novorozenců do cca 4 let retro saka a laclové kalhoty, bekovky, klobouky, košile, kravaty, motýlky, beranice, zvířátkové čepičky, námořnické oblečení, vánoční oblečky a čepičky atd. )

Na focení novorozenců půjčuji oblečky pro kluky i holčičky. 

V ATELIÉRU JE 80 DRUHŮ FOTO POZADÍ.

Možnost focení na určité téma (narozeniny, valentýn, námořnické, velikonoce, podzim, zima, vánoce, retro styl, boho, neutrální…)

Focení novorozeňátek

Pokud máte zájem o spinkající fotky, je potřeba se objednat na focení v den porodu a fotit miminko v rozmezí jejích 5. – 12. dne věku. Děti jsou v tomto věku hodně spavé a nechají se polohovat. Zde opravdu platí, že čím dříve, tím lépe.

Co si vzít na těhotenské focení s sebou

Šaty, rifle, tuniku, topy, košilku, spodní prádlo a upnutá trička a tílka. Pokud plánujete fotky s manželem nebo partnerem, určitě je potřeba se barevně sladit. Na partnera vzít především jednobarevné věci trika a košile.  Fotku z ultrazvuku, dudlík, capáčky, botičky a také hračku kterou máte připravenou pro miminko.

Fotoateliér je na adrese: Brněnská 810/7, Ústí nad Labem 400 01

Ateliér je v centru, za divadlem, naproti Innogy. Parkování vedle ateliéru. 

Pokud neberu telefon, zřejmě fotím. Ozvu se vám, jakmile budu moci, zpět :-)
Neupravené fotografie neposkytuji, proto mě o ně nežádejte. Děkuji za pochopení.

Obchodní podmínky:

provozovatelem webu fotoatelierusti.cz a fotoateliéru je Lenka Oravcová

Objednání: 

- přes FB, web, mailem na lenka@oravcovi.cz nebo na tel: 606 464 975, termín, čas a druh focení,  platnost objednávky až po vzájemné potvrzené rezervaci. Potvrzením objednávky dává klient souhlas s obchodními podmínkami a provedení fotografických služeb. 

- objednaný termín focení lze přeobjednat nebo zrušit nejpozději 24 hodin před plánovaným termínem. Pokud bude termín zrušen později, bude vám v náhradním termínu připočten storno poplatek ve výši 300,- Kč. Pokud se nedostavíte v daném termínu bez předchozí omluvy, bude platit poplatek za ztracený čas a provoz ateliéru ve výši 500,- Kč/hodinu. V případě focení na dárkový poukaz, tento poukaz propadá. 

Fotografování: 

- délku focení určuje fotograf, který vám vše sdělil v objednávce, v kolik hodin je potřeba přijít apod. Pozdějším příchodem se okrádáte o délku fotografování, jelikož pak nelze délku prodlužovat. Na další focení jsou pozvání další zákazníci. Dřívějším příchodem se zase můžete potkat s klientem před vámi. 

- na fotografování, hlavně dětem, odstraňte razítka, tetování nebo různé malůvky. Retušování pak těchto obrázků je práce na víc a fotograf si účtuje za tyto služby za každou fotografii 100,- Kč. Může se stát, že dítě nespolupracuje a nenafotí se dostatečné množství fotografií dle objednávky. Toto ale nemůže být přičítáno fotografovi a nelze snižovat cenu z balíčku. Pokud se nepodaří nafotit žádnou fotografii, účtuje si fotograf ztracený čas a provoz ateliéru ve výši 500,- Kč/hodinu.

Platba:

- cena splatná v den fotografování

- pokud je platba posílána na účet: 66003300/2010, budou veškeré práce zahájeny až po připsání částky na účtu.

Výběr fotografií:

- výběr fotografií provádí fotograf. 

Podle autorského zákona č. 121/2000 sb. je zakázáno fotografie jakkoli dále upravovat nebo používat bez písemného souhlasu fotografa.

Dodání zakázky:

- dodací lhůty hotových fotografií jsou do 1-3 týdnů. Po předchozí domluvě lze fotografie vyzvednout osobně nebo poštou, pokud jsou fotografie v tiskové podobě, či elektronicky v datové úschově. 

Retušování:

- zahrnuje základní úkony, jako ořez, úprava pleti, barev. Na rámec balíčků, je retušování jedné fotografie ve výši 200,- Kč.

Fotografie a užití:

- klient smí fotografie použít pouze pro osobní účely, pokud není ve smlouvě uvedeno jinak. Veškeré fotografie jsou duševním majetkem fotografa a klient není oprávněn je použít pro komerční účely nebo prodej třetím stranám bez písemného souhlasu fotografa. Fotograf má právo (po odsouhlasení klientem - mailem nebo i telefonickým) využít fotografie pro vlastní obchodní účely (web, články, propagační materiály, reklama, sociální sítě atd.) není-li ve smlouvě uvedeno jinak. Hotové fotografie se zálohují do jednoho týdne od dodání a klient bere na vědomí, že zálohované fotografie lze uložit na vícero místech a úložištích. Po uplynutí úložní doby, jsou data mazána. Veškeré informace a fotografie na webu jsou použity v souladu se zákonem 101/2000Sb resp. GDPR.

Dárkové poukazy:

- jsou v hodnotě, kterou si zvolíte. Lze objednat telefonicky nebo mailem. Případně přes formulář. Po objednání vám budou zaslány poštou nebo mailem. Danou částku lze zaslat na účet: 66003300/2010. Platnost poukazu je 10 měsíců od data uvedeného na poukazu.

Reklamace:

je možná nejpozději do tří dnů od data dodání fotografií, poté již není možná. Fotografie zpracovávám na zkalibrovaném monitoru, který zaručuje správné podání barev a světlosti/tmavosti fotografie. Při zobrazení na nezkalibrovaném zařízení nebo tisku na nezkalibrované tiskárně může docházet k posunu barev nebo změně. Fotografie je světlejší nebo tmavší. Klient bere na vědomí, že správné podání zaručuje pouze zkalibrované zařízení a tuto skutečnost fotograf nemůže ovlivnit. Nesouhlas s fotografickým nebo autorským stylem mě jako fotografky není důvodem k reklamaci. Fotografuji svým stylem, fotografie si můžete prohlédnout v mém portfoliu. Nesouhlas s vlastním vzhledem není důvodem k reklamaci.