Informace a obchodní podmínky

Služby Fotoateliéru Ústí nad Labem :

V atelieru je možnost zapůjčení rekvizit (čelenky, šatičky, sukýnky, čepičky, andělská křídla, bekovky, klobouky, hračky, míče, lavičky, židličky, košíky, sáňky, křesla, plyšáky, dorty, narozeninové číslice, květiny a dalších přes 200 druhů rekvizit na fotografování dětí)

Dále nabízíme vyvolávání fotek, výroba fotoknih na přání, tisk fotografií 10x15, tisk fotografií 40x50, výrobu foto dárků, foto obrazů, foto hrníčků, kalendářů, přání, pohledů, svatebních oznámení, výroba klíčenky, odznaky, buttony, foto kameny, leporelo, foto hry. 

Vše na našem e-shopu ZDE

ZDARMA MOŽNOST PŮJČENÍ OBLEČENÍ NA MIMINKA A DĚTI.

Na holčičky půjčuji oblečení od novorozenců do věku 12 let. (tutu sukýnky, slavnostní šatičky, krajkové overálky a tílka, čelenky, křídla, čepičky, chlupaté vestičky, beranice, klobouky, věnečky, vánoční a narozeninové šatičky atd.)

Na kluky půjčuji oblečení od novorozenců do cca 4 let retro saka a laclové kalhoty, bekovky, klobouky, košile, kravaty, motýlky, beranice, zvířátkové čepičky, námořnické oblečení, vánoční oblečky a čepičky atd. )

Na focení novorozenců půjčuji oblečky pro kluky i holčičky. 

V ATELIÉRU JE 80 DRUHŮ FOTO POZADÍ.

Možnost focení na určité téma (narozeniny, valentýn, námořnické, velikonoce, podzim, zima, vánoce, retro styl, boho, neutrální…)

Focení novorozeňátek

Pokud máte zájem o spinkající fotky, je potřeba se objednat na focení v den porodu a fotit miminko v rozmezí jejích 5. – 12. dne věku. Děti jsou v tomto věku hodně spavé a nechají se polohovat. Zde opravdu platí, že čím dříve, tím lépe.

Co si vzít na těhotenské focení s sebou

Šaty, rifle, tuniku, topy, košilku, spodní prádlo a upnutá trička a tílka. Pokud plánujete fotky s manželem nebo partnerem, určitě je potřeba se barevně sladit. Na partnera vzít především jednobarevné věci trika a košile.  Fotku z ultrazvuku, dudlík, capáčky, botičky a také hračku kterou máte připravenou pro miminko.

Fotoateliér Ústí nad Labem je na adrese: Brněnská 810/7, Ústí nad Labem 400 01

Ateliér je v centru, za divadlem, naproti Innogy. Parkování vedle ateliéru. 

Pokud neberu telefon, zřejmě fotím. Ozvu se vám, jakmile budu moci, zpět :-)
Neupravené fotografie neposkytuji, proto mě o ně nežádejte. Děkuji za pochopení.

Obchodní podmínky:

provozovatelem webu fotoatelierusti.cz a fotoateliéru je Lenka Oravcová

Objednání: 

- přes FB, web, mailem na lenka(zavináč)oravcovi.cz nebo na tel: 606 464 975, termín, čas a druh focení,  platnost objednávky až po vzájemné potvrzené rezervaci. Potvrzením objednávky dává klient souhlas s obchodními podmínkami a provedení fotografických služeb. 

- objednaný termín focení lze přeobjednat nebo zrušit nejpozději 24 hodin před plánovaným termínem. Pokud bude termín zrušen později, bude vám v náhradním termínu připočten storno poplatek ve výši 300,- Kč. Pokud se nedostavíte v daném termínu bez předchozí omluvy, bude platit poplatek za ztracený čas a provoz ateliéru ve výši 500,- Kč/hodinu. V případě focení na dárkový poukaz, tento poukaz propadá. 

Fotografování: 

- délku focení určuje fotograf, který vám vše sdělil v objednávce, v kolik hodin je potřeba přijít apod. Pozdějším příchodem se okrádáte o délku fotografování, jelikož pak nelze délku prodlužovat. Na další focení jsou pozvání další zákazníci. Dřívějším příchodem se zase můžete potkat s klientem před vámi. 

- na fotografování, hlavně dětem, odstraňte razítka, tetování nebo různé malůvky. Retušování pak těchto obrázků je práce na víc a fotograf si účtuje za tyto služby za každou fotografii 100,- Kč. Může se stát, že dítě nespolupracuje a nenafotí se dostatečné množství fotografií dle objednávky. Toto ale nemůže být přičítáno fotografovi a nelze snižovat cenu z balíčku. Pokud se nepodaří nafotit žádnou fotografii, účtuje si fotograf ztracený čas a provoz ateliéru ve výši 500,- Kč/hodinu.

Platba:

- cena splatná v den fotografování

- pokud je platba posílána na účet: 66003300/2010, budou veškeré práce zahájeny až po připsání částky na účtu.

Výběr fotografií:

- výběr fotografií provádí fotograf. 

Podle autorského zákona č. 121/2000 sb. je zakázáno fotografie jakkoli dále upravovat nebo používat bez písemného souhlasu fotografa.

Dodání zakázky:

- dodací lhůty hotových fotografií jsou do 1-3 týdnů. Po předchozí domluvě lze fotografie vyzvednout osobně nebo poštou, pokud jsou fotografie v tiskové podobě, či elektronicky v datové úschově. 

Retušování:

- zahrnuje základní úkony, jako ořez, úprava pleti, barev. Na rámec balíčků, je retušování jedné fotografie ve výši 200,- Kč.

Fotografie a užití:

- klient smí fotografie použít pouze pro osobní účely, pokud není ve smlouvě uvedeno jinak. Veškeré fotografie jsou duševním majetkem fotografa a klient není oprávněn je použít pro komerční účely nebo prodej třetím stranám bez písemného souhlasu fotografa. Fotograf má právo (po odsouhlasení klientem - mailem nebo i telefonickým) využít fotografie pro vlastní obchodní účely (web, články, propagační materiály, reklama, sociální sítě atd.) není-li ve smlouvě uvedeno jinak. Hotové fotografie se zálohují do jednoho týdne od dodání a klient bere na vědomí, že zálohované fotografie lze uložit na vícero místech a úložištích. Po uplynutí úložní doby, jsou data mazána. Veškeré informace a fotografie na webu jsou použity v souladu se zákonem 101/2000Sb resp. GDPR.

Dárkové poukazy foto:

- jsou v hodnotě, kterou si zvolíte. Lze objednat telefonicky nebo mailem. Případně přes formulář. Po objednání vám budou zaslány poštou nebo mailem. Danou částku lze zaslat na účet: 66003300/2010. Platnost poukazu je 10 měsíců od data uvedeného na poukazu.

Reklamace:

je možná nejpozději do tří dnů od data dodání fotografií, poté již není možná. Fotografie zpracovávám na zkalibrovaném monitoru, který zaručuje správné podání barev a světlosti/tmavosti fotografie. Při zobrazení na nezkalibrovaném zařízení nebo tisku na nezkalibrované tiskárně může docházet k posunu barev nebo změně. Fotografie je světlejší nebo tmavší. Klient bere na vědomí, že správné podání zaručuje pouze zkalibrované zařízení a tuto skutečnost fotograf nemůže ovlivnit. Nesouhlas s fotografickým nebo autorským stylem mě jako fotografky není důvodem k reklamaci. Fotografuji svým stylem, fotografie si můžete prohlédnout v mém portfoliu. Nesouhlas s vlastním vzhledem není důvodem k reklamaci.